خانه / اخبار مرتبط / روز جهانی زمین

روز جهانی زمین

۵ دلیل که چرا باید زمین را دوست داشته باشیم:

خاک سیاره ما را متفاوت وادامه حیات در زندگی را در آن ممکن می کند.

🪷🪸🦔🐉زمین تنها سیاره ای در کهکشان ما است که می تواند حیات را ممکن کند. دانشمندان تخمین می زنند که زمین خانه حدود ۳۰۰۰۰۰ گونه گیاهی، بیش از ۶۰۰۰۰۰ گونه قارچ و حدود ده میلیون گونه جانوری است.

🌍☄زمین یک سپر نامرئی دارد. زمین توسط ابری از گاز به نام پلاسماسفر احاطه شده است. این ابر با حلقه‌هایی از ذرات که سیاره را نیز احاطه کرده‌اند در تعامل است تا یک سپر نامرئی ایجاد کند تا «ذره» الکترون‌های فوق‌سرعتی را که در فضا می‌پیچند تا وارد جو شوند، و به زمین آسیب می‌رسانند، منحرف کند.

🔥🔥زمینی که روی آن راه می رویم دارای ماگمای داغی است که در اعماق هسته سیاره شروع می شود. به سطح فشار آورده و در جایی سرد و تبدیل به سنگ سخت می شود.
بادها صخره ها را فرسایش می دهند و قطعات کوچکی را که دوباره در زمین دفن می شوند، دوباره به ماگما تبدیل و این چرخه دوباره شروع می شود.

🌍زمین به دور یک محور کج شده یا یک خط خیالی می چرخد ​​که از قطب جنوب به قطب شمال می گذرد . اگر زاویه سیاره متفاوت بود، یا اگر زمین حتی کمی نزدیکتر یا دورتر از خورشید بود، دما به شدت تغییر می کرد. و این زندگی در اینجا را غیرممکن می کرد.

سیاره ما یک راز است.🌏🔥

🐳🐠🐡حدود ۹۵ درصد از اقیانوس های زمین (که بیش از ۷۰ درصد سیاره را تشکیل می دهند) ناشناخته باقی مانده اند. دانشمندان تخمین می زنند که تقریباً یک میلیون گونه کشف نشده می توانند در این دریاهای دیده نشده زندگی کنند.

🦒🦙🐘 برخی از مناطق زمین، مانند بخش هایی از جنگل های بارانی در گینه نو نیز ناشناخته هستند. این بدان معناست که بسیاری از چیزهای روی زمین هنوز کشف نشده اند.
#روز_جهانی_زمین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.