خانه / اشتغال و کارآفرینی زنان / فرزین ایرانی بنیانگذار برندی که با توانمندسازی صنعتگران زن روستایی رشد کرده است

فرزین ایرانی بنیانگذار برندی که با توانمندسازی صنعتگران زن روستایی رشد کرده است

 

فرزین ایرانی که یک بانوی هندی است ؛  بنیانگذار  Escale  یک خانه مد آنلاین است که در تلاش برای ارائه امید و فرصت  زنان روستایی  هنرمند هند را استخدام می کند.  قدم گذاشتن او  به صنعت مد در حالی پیش آمد که وی تصمیم گرفت از ارزشهای شخصی خود عدول نکرده  و با استفاده از این هویت یک  برند قدرتمند ایجاد کند.  او  که تحصیل کرده  در رشته صنعت مد است با شناختن مد  و بدن و مهارتهایی که این مفاهیم را به هم پیوند میدهد ، به بافته ها توجه کرده و برندی ارگانیک و  مبتنی برتوانمندسازی زنان نهاد و از سال ۲۰۱۳  با میراث هندی خود وارد دنیای برندها شد.

 

او زنان هنرمند  را استخدام کرده و آنها را برای کار کردن در استاندارهای بین المللی  آموزش داد ، او می گوید این روند چالش برانگیز بود و علاوه بر این که ما باید  روی  تفاوتها، جذابیتها و ذایقه مصرف کنندگان را  کار می کردیم ، باید به زنان نیز   طوری آموزش میدادیم  که اولا منبع درآمدی پایدار برای آنها باشد، ثانیا باید طرحها، گلدوزی ها و بخیه های قدیمی را با سلیقه های مدرن پیوند میدایم و مساله کیفیت  برای ما بسیار اهمیت داشت.

خانم فرزین  شناخت بسیار آگاهانه ای نسبت به زنان داشته و صداقت و نگرش هوشمندانه و ظریف او به مقوله مد موجب شده که او اکنون صاحب یکی از معتبرترین برندها در دبی باشد . او میگوید برای تغییر باید شجاعت داشت  و تصمیمات سخت گرفت و این کار فقط از رهبران بزرگ بر میآید. خانم فرزین برای دهها زن روستایی در هند و اقلیتهای هندی اشتغال پایدار ایجاد کرده و البته کمکهای او منحصر به هند نبوده و او زنان بیوه عراقی نیز تحت پوشش قرار داده است.

 

خانم فرزین  با تعهد توانمندسازی زنان صنعتگر برای ایجاد دنیای بهتری برای خانواده های یشان، بر روی  توانمندسازی مواجهه با مسئولیت اجتماعی شان نیز تمرکز کرده است و خود نیز این  مسئولیت پذیری را طراحی  بکار می بندد. اکنون Escale دارای پنج استاد  تمام وقت  و کارکنان  آزادی است  که  محصولات خود را به کارگاههای او می رسانندو  روزانه بین هشت تا ۱۲ نفر مراجعه می کنند.  انعطاف پذیری او در پذیرش  هنرمندان موجب شده که  بصورت مداوم برای زنان روستایی فرصت شغلی ایجاد شود  و برنامه ها به گونه ای ترتیب داده اند که  ساعات مشخصی در هفته در کارگاه حضور یافته و نیاز به حضور دائم و هر روزه در کارگاه نباشد.  خانم ایرانی هم اکنون در حال کار بر روی  هنر و صنعت پارسی و احیا میراث فرهنگی  در پیوند با مد جهانی  است.  او خود را متعهد می بیند که  از اهداف توسعه پایدار حمایت کرده  و به اهدافی چون کاهش فقر، کمک به داشتن اشتغال شایسته و پایدار زنان، رشد اقتصادی، کاهش نابرابری ها  و استقلال مالی زنان کمک نماید.  این بانوی توانمند هندی در امارات موفقیت های زیادی کسب کرده و برند او نیز موفق به دریافت جایزه بهترین برند سازگار با محیط زیست  و توانمندسازی زنان در زنان  محروم در سال ۲۰۱۹ شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.