خانه / صفحه اصلی / 💧اجلاس بحران جهانی آب سازمان ملل متحد

💧اجلاس بحران جهانی آب سازمان ملل متحد

 

 

بحران خشکسالی و نامگذاری ۲۲ مارس به عنوان روز جهانی آب تلاشی برای عبور از این بحران است. شعار روز جهانی آب در سال ۲۰۲۳ از سوی سازمان ملل «شتاب در تغییر برای حل بحران آب» اعلام شد.

 

سازمان ملل متحد در روند اجلاسی که پیرامون بحران جهانی آب که از تاریخ ۲۲ مارس که همزمان با روز جهانی آب به‌مدت سه روز در نیویورک به‌میزبانی مشترک دولت‌های هلند و تاجیکستان برگزار شد، با انتشار گزارشی نسبت به وخیم‌ترشدن وضعیت کم‌آبی در جهان هشدار داد.

 

آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل، در پیش‌گفتار این گزارش تأکید کرد: جهان کورکورانه در مسیر خطرناکی پیش می‌رود زیرا مصرف بی‌رویه و استفاده بی‌رویه از آب، توسعه بیش از حد، آلودگی و گرمایش مهارنشده زمین، آب را که رگ حیات بشر محسوب می‌شود به‌طور فزآینده‌ای در معرض خطر قرار داده و نسبت به وخیم‌ترشدن وضعیت کم‌آبی و خطرات آن هشدار داد.

 

ریچارد کانر نویسنده این گزارش نیز درباره بحران جهانی آب گفت: بین ۲۰ تا ۲۵ درصد از مردم جهان به آب سالم دسترسی ندارند که با افزایش روزانه جمعیت جهان بر شمار افرادی که به این خدمات دسترسی ندارند، افزوده خواهد شد. کم‌آبی در جهان بیشترین آسیب را به قشر فقیر وارد می‌کند زیرا افرادی که ثروتمند هستند، موفق به تأمین آب مورد نیاز خود خواهند شد.

   

نویسنده: #پائولا_متکی، کارشناس توسعه پایدار

 

کانال تغییر اقلیم و آلودگی هوا 🍀🍀🍀

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.